Venkovní vítězství které vyneslo Sokol Roztoky do čela tabulky

TJ Sokol Plavy – TJ Sokol Roztoky 0:3 (0:0)

Branky: 55. D. Mečíř 0:1, 72. M. Hornig 0:2, 91. Jak. Nýdrle 0:3

Rozhodčí: Mareček, 70 diváků, ŽK 3:1, ČK 2:0 (73. a 75.min.)

Roztoky : L.Dlabola – D.Mečíř (C), M.Hornig, D.Mikolášek – D.David (74.R.Fischer), J.Baytalon (46.Jar.Nýdrle), J.Illner, O.David – Jak.Nýdrle, J.Tuláček, P.Kupkár (64.L.Kopáček), připraven byl ještě P.Hujer

Po dvou utkáních na domácím hřišti jsme jeli bojovat o další body do Plavů. Naše mise byla úspěšná. Přivezli jsme si tři body za dobrý výkon hlavně ve druhém poločase utkání. Kvalita prvního poločasu se blížila úrovni okresního přeboru, přesto 70 přihlížejících diváků několik povedených akcí vidělo. První střelu v 7.min. vyslal O.David, ale vysoko přestřelil. V 11.min. pálil z vápna domácí Tomíček, ale mezi tyče se také netrefil. Ve 21.min. jsme špatně rozehráli rohový kop, domácí šli do rychlého brejku a za záchrannou brzdu zatáhl na poslední chvíli O.David. O minutu později to zkoušel domácí Toman střelou z dálky, která orazítkovala břevno Dlabolovy branky. Možnost otevřít skóre jsme měli ve 23.min. Jak.Nýdrle hlavou prodloužil na Kupkára, který pohotovou střelou domácího brankaře Škalouda nepřekonal. Ve 35. min. se dva domácí hráči ocitli sami v pokutovém území, do střely se vložil Hornig a zabránil tak jistému gólu. V posledním dějství prvního poločasu měl velkou příležitost oslavenec Tuláček, ale samostatný únik v gól nepřetavil, protože se nechal postrčit. Šlo se do kabin. Ve druhém poločase jsme se chtěli zlepšit, abychom potěšili sebe a naše věrné diváky, kteří za námi opět přijeli.

Povedlo se. Lépe jsme kombinovali, zpřesnili jsme přihrávky a důrazněji jsme šli do zakončení. Svůj podíl na tom měl i „čerstvý“ Jar.Nýdrle. Ve 46.min. Hornig centroval do vápna, Mečíř s Illnerem míč vybojovali pro Jak.Nýdrleho, který hlavou těsně minul. V 53.min. jsme se už radovali. Po Tuláčkově autu vystřelil O.David a Mečířova dorážka znamenala vedení 0:1. Hned po rozehrání domácí hráči rozjeli po pravé straně akci a po přihrávce do pokutového území Dlabola zachránil vyrovnání. Vše podstatné se však odehrálo až v poslední dvacetiminutovce. V 72.min. si na Hornigův centr naběhl Jak.Nýdrle, jeho střelu z voleje brankař vyrazil a dorážku hlavou také zneškodnil. V 75.min. Jak.Nýdrle výborně zahrál rohový kop, Tuláček hlavou našel Horniga, který z první zvýšil na 0:2. Domácí to nesli velmi těžce a přitvrdili v osobních soubojích. Po faulu na Tuláčka a druhé žluté kartě šel do sprchy domácí J.Černý. O chvíli později ho za kritiku rozhodčího „bez hanlivých výroků“ doprovodil další domácí hráč O.Votoček. V devíti lidech se už Plavy pouze bránily a čekaly, kdy rozhodčí zápas ukončí. My jsme si v té době vytvořili několik dalších gólových příležitostí, ale branku jsme vstřelili až v poslední minutě. V 81.min. unikl po levé straně O.David, na jeho nástřel výborně naběhl Kopáček, ale z první těsně minul. V 86.min. opět unikl O.David, na hranici penalty vykulil Jar.Nýdrlemu, který trefil dobře postaveného brankaře domácích Škalouda. V 88.min. šel do úniku podruhé v utkání Tuláček, ale ani tentokrát nájezd neoslavil, protože neproměnil. Škaloud dobře vyběhl a střelu vyrazil (chtělo to kličku). O minutu později unikl Jak.Nýdrle s Kopáčkem, míč se dostal k Mikoláškovi, který však ve vyložené pozici branku minul. Přišla 91.minuta utkání, Kopáček se uvolnil na levé straně, míč poslal před branku, kde osamocený Jak.Nýdrle neměl problém zvýšit na konečných 0:3.