Přestřelka se Smržovkou

TJ Sokol Roztoky – Spartak Smržovka 3:4 (2:2)

Branky: 10. P.Kupkár, 41. a 46. Jak.Nýdrle – 22. a 55. Patočka, 42. Beránek a 66. Kedroň

Rozhodčí: Jirák, 113 diváků, ŽK 0:1, ČK 0:0

Roztoky : P. Grof – O.David, D.Mikolášek, D.David – T.Honců (46. Jar.Nýdrle), J.Illner, J.Kužel (63. M.Hornig), L.Kopáček (63. R.Fischer) – Jak.Nýdrle, J.Tuláček, P.Kupkár, připraven byl ještě J.Maďarčík

Vstup do utkání s vedoucí Smržovkou nám vyšel. V 10. minutě se ocitl v šanci Kužel, míč se od obránce odrazil ke Kupkárovi, který prudce zacentroval na zadní tyč branky tak, že míč skočil v síti (1:0). Potom hosté zahrávali několik rohových kopů, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V 16. minutě jsme si příležitost vytvořili my. Honců unikl po pravém křídle, nacentroval před branku, kde Kupkárovi chyběly milimetry, aby v dobré pozici zakončil hlavou. Ve 22. minutě poslali hosté míč za naši obranu a Patočka hlavou vyrovnal na 1:1. Zanedlouho přišly dvě naše šance. Ve 31. minutě vhodil Kopáček dlouhý aut, míč se dostal k Jak.Nýdrlemu, který hlavou mířil zblízka pouze do břevna. Ve 37. minutě se na levé straně uvolnil Jak. Nýdrle, na centrovaný míč si naběhl Kupkár, ale z pěti metrů branku minul. Do vedení jsme šli ve 41. minutě, kdy se po zahrání rukou pískala penalta, kterou Jak.Nýdrle proměnil a vedli jsme 2:1. Neuběhla ani minuta, hosté zahrávali trestný kop, hlavou se pěkně k tyči trefil Beránek a vyrovnal na 2:2. Tím první poločas skončil. Úvod druhého poločasu nám opět vyšel. Po pěkné kombinaci ve středu hřiště poslal Illner míč Jak.Nýdrlemu, který střelou z 22 metrů k zadní tyči zvýšil na 3:2. V 53. minutě to z vápna zkoušel Kužel, střelu pod břevno Macek chytil. V 55. minutě přišel náš zbytečný faul u postranní čáry a hosté kopali trestný kop. Po centru se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval opět Patočka a srovnal na 3:3. Pak jsme měli další 2 velké šance. V 57. minutě zacentroval Kopáček, na odražený míč si naběhl Kužel a jeho bombu musel jeden z obránců vykopávat z prázdné branky. Vzápětí postupoval Kupkár sám na branku, jeho střelu však brankař Macek zneškodnil. V 66. minutě zahrozili hosté, kdy střelu z vápna vyrážel Grof na roh. Ten byl rozehrán, Grof míč neudržel a dorážkou Kedroně šla Smržovka do vedení 4:3. Následoval náš tlak ve snaze vyrovnat. V 70. minutě Jak.Nýdrle našel nabíhajícího Fischera, ten vnikl do vápna, jeho střela levou nohou o kousek minula levou tyč. Dalších několik standardních situací Macek spolu s obranou zneškodnil. Poslední gólovou příležitost měl v 85. minutě Tuláček. Illner mu míč poslal do uličky, ale střela z hranice penalty skončila vedle pravé tyče.