O třech bodech rozhodl v 89 minutě Jakub Nýdrle

SK Jilemnice – TJ Sokol Roztoky 1:2 (0:0)

Branky: 71. vlastní Hornig, 79. Mečíř, 90. Jak.Nýdrle

Rozhodčí: Lopuszynski, 150 diváků, ŽK 1:3, ČK 0:0

Sestava Roztok: P.Hujer – D.Mečíř ©, M.Hornig, O.David – Jar.Nýdrle (65. T.Honců), J.Baytalon, J.Illner, D.David – Jak.Nýdrle – J.Tuláček (53. L.Kopáček), P.Kupkár (85. J.Maďarčík)

Ještě než začalo utkání v Jilemnici, museli jsme v kabině řešit připravenost některých hráčů na derby. Zápas začal, ale diváci moc pohledných akcí neviděli, protože z obou stran chyběla kombinační hra po zemi. Jilemničtí zkoušeli ohrozit naši branku pouze ze standardních situací, se kterými si naše obrana poradila. My jsme na tom nebyli o mnoho lépe. První vážnější příležitost přišla až ve 35.minutě. Tuláček hodil dlouhý aut, míč prodloužil Jak.Nýdrle a před naběhnutým Kupkárem na zadní tyči zakročil na poslední chvíli brankař Tuž. Ve 42.min. jsme mohli vstřelit branku, když Jak.Nýdrle vyslal do úniku Kupkára, jehož slabou střelu však Tuž vyrazil na roh. O dvě minuty později se ve vápně uvolnil Jak.Nýdrle a bombou nechal vyniknout Tuže.

Druhý poločas začal podobně jako první. Šanci jsme si ale vypracovali již v 50.min., když se po rohu Jak.Nýdrleho z malého vápna trefil Mečíř do břevna jilemnické branky. Čas utíkal a vypadalo to, že domácím docházejí síly, ale nebylo to tak. V 69.min. zaútočili po levé straně a prudký nástřel před branku si Hornig srazil do vlastní branky. Od té chvíle jsme přidali, zlepšili kombinaci a častěji ohrožovali branku soupeře. Vyrovnání přišlo v 76.min., když si na centr zleva od D.Davida naběhl Mečíř a zkušeně zamířil hlavou k tyči jilemnické branky do protipohybu brankaře a bylo vyrovnáno. Domácí si vypracovali šanci v 82.min., ale Hujerovu branku přestřelili. Potom již byla vidět naše fyzická převaha a větší vůle po vítězství! V 85.min. odcentroval z pravé strany Jak.Nýdrle, na zadní tyči zakončoval Kopáček, ale domácí obránci míč stačili zablokovat. V 89.min. zaútočil po pravé straně Honců, jeho centr do vápna tečoval Illner a důraz Kopáčka umožnil dorážku Jak.Nýdrleho do odkrytého rohu branky Jilemnice, 1:2! Poté již rozhodčí utkání ukončil.