Důležité vítězství proti nováčkovi z Libštátu

TJ Sokol Roztoky – TJ Jiskra Libštát 2:1 (0:1)

Branky: 59. Baytalon, 69. Tuláček – 6. Beran

Rozhodčí: Šubrt, 150 diváků, ŽK 0:4, ČK 0:0

Roztoky : J. Maďarčík – O.David, M. Hornig, D.David – P.Kupkár (60.P.Ginzl), J.Baytalon, J.Kužel (11.T.Honců), R.Fischer (89.D.Mečíř) – J.Illner, Jak.Nýdrle, J.Tuláček připraven byl ještě P.Grof a zraněný D.Mikolášek

Libštát: Hrubý – Patka, Vejnar, Mach, Fiedler, Váňa (46. Palounek, 54. L. Kobrle), D. Kobrle (71. Mečíř), Stehlík, Vancl, Šif, Beran.

Úvod zápasu s Libštátem nám nevyšel. V 6. min. jsme zbytečně chybovali u postranní čáry, okamžitě přišel centr do vápna, na míč si naběhl Beran a hlavou poslal svůj tým do vedení, 1-0. O čtyři minuty později si zranil koleno Kužel a podzimní sezóna pro něho skončila. Z tohoto úvodu, jsme se oklepali až v 15. minutě. Tuláček vhodil dlouhý aut, Kupkár zakončoval z 2. metrů patičkou, ale trefil pouze pozorného brankaře Hrubého. Libštát dobře bránil a podnikal nebezpečné brejky. S jejich bráněním jsme měli velké problémy a několikrát jsme šance hostů zachraňovali na poslední chvíli. Největší šanci mněl Libštát v 17. min. Proti rozběhnutému Beranovi vyběhnul Madarčík, míč se od něho odrazil a Beran mířil z úhlu do tyče. Ve 20. min. zkoušel hledat Jak.Nýdrle před brankou Kupkára, tomu chyběly centimetry, aby skóroval. Ve 26. min. jsme mohli vyrovnat. Honců unikl po pravé straně, na míč před brankou si naběhl Illner, ale z ideální pozice na hranici penalty zakončil mimo tři tyče. Další šance přišla ve 35. min., kdy se na levé straně probil Kupkár, jeho střela branku také minula. Závěr poločasu gólové šance nepřinesl a šlo se do kabin. Z kraje druhého poločasu nás podržel Maďarčík, když vyrazil bombu z trestného kopu D. Kobrlemu. My jsme se dočkali v 59. minutě. Kupkár posunul míč Baytalonovi, který nic nevymýšlel a bombou z 30. metrů vyrovnal na 1-1. V 63. min. jsme mohli jít do vedení. Tuláček vhodil dlouhý aut a Ginzlovu dorážku z blízka vyrazil Hrubý na roh. V 64. min. to z dálky zkoušel hostující D. Kobrle, míč jenom těsně minul Maďarčíkovu branku. Hostům začaly docházet síly a my jsme si postupně vypracovali několik gólových situací. V 69. min. nastřelil míč z pravé strany Illner, Tuláček přesně stál, kde měl a levačkou z voleje upravil na 2-1. V 72. min. jsme rychle rozehráli trestný kop, O.David pronikl po pravé straně, jeho střela skončila těsně vedle tyče Hrubého branky. V 80. min. zakončoval z otočky ve vápně Tuláček, Hrubý vyrazil na roh. V 83. a 84. min. zkoušel přehodit z dálky Hrubého Jak.Nýdrle, pokaždé míč skončil nad břevnem. Poslední velkou šanci zápasu jsme měli v 85. min. Jak.Nýdrle vybídl k samostatnému nájezdu Honců, ten však místo kličky vyběhnuvšímu Hrubému, trefil pouze rukavice brankaře. Hosté se ještě pokusili ohrozit naši branku, ale již bez úspěchu.