Taktický bojovný výkon nám přinesl bod ze hřiště silného Držkova

TJ Sokol Držkov – TJ Sokol Roztoky 1:1 (1:1)

Branky: 12. Stoličný – 45. Baytalon

Rozhodčí: Rympler, 20 diváků, ŽK 1:1, ČK 0:0

Roztoky : P. Grof – O.David, D.Mikolášek, D.David – P.Kupkár (89. P.Ginzl), J.Baytalon, J.Kužel (62. J.Tuláček), M.Hornig, L.Kopáček (69. R.Fischer) – J.Illner, Jak.Nýdrle, připraven byl ještě J.Maďarčík

Z Držkova jsme si odvezli cenný bod. V utkání jsme chtěli pozorně bránit a podnikat rychlé protiútoky. Tato taktika nám téměř po celé utkání vycházela. V 11. minutě po rohu Illnera zakončoval Kužel hlavou mimo soupeřovu branku. Ve 12. minutě jsme zaváhali a nepohlídali jsme si centr za obranu, kam naběhl Stoličný a podél vyběhnuvšího Grofa dostal domácí do vedení. V 15. minutě Illner předvedl pěknou střelu z úhlu, která proletěla těsně kolem šibenice. V 17. minutě ještě jednou zahrozil Držkov. Uvolnění na levé straně, přihrávka před branku a střela z 12 m těsně vedle tyče Grofovy branky. Potom jsme již do konce poločasu Držkov do další šance nepustili. Naše útočné kombinační akce po zemi mohly být častěji gólově zakončeny, pokud bychom zbytečně nekazili přihrávky. V 18. min. míč zprava nastřelil Kupkár, ale Illner dorážkou z 5 metrů branku minul. Ve 24. min. se individuálně prosadil Jak.Nýdrle, jeho střelu z úhlu však domácí brankař Zelenka vyrazil na roh. Ve 33. min. Jak.nýdrle unikl po levé straně, nastřelil míč před branku, kde se osamocení Illner a Baytalon nedohodli a míč se od nich odrazil mimo branku. Ve 43. min. Illner zatáhl míč po pravé straně, na prudký centr naběhl Jak.Nýdrle, ale v poslední chvíli mu jeden z obránců míč ukopl. Ve 45. min. jsme se konečně dočkali. Illner rozehrál rohový kop, ve skrumáži se míč odrazil a dobře postavený Baytalon prostřelil všechno, co mu stálo v cestě (1:1).

V úvodu 2. poločasu jsme první zahrozili my. V 50. min. Kupkár zahrál roh, Baytalon hlavou přiťukl na Horniga, ale jeho gólová hlavička šla těsně vedle tyče. Potom se dvakrát dostali ke slovu domácí, ale branku z úhlu netrefili. V 61. min. se blýskl Grof, který Vágnerovu bombu z vápna vytáhl na roh. Od té chvíle se domácí nastěhovali na naši polovinu a snažili se gólově prosadit. My jsme však dobře bránili a snažili se využít každou příležitost k rychlému protiútoku. Ani jedno mužstvo si již vážnější gólovou příležitost nevytvořilo, i když k tomu domácí na konci utkání měli blíže.